Organizm człowieka

O kursie

Cel kursu:

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu funkcjonowania i budowy układu pokarmowego człowieka oraz składników pokarmowych i ich wpływu na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.

Kurs poświęcony jest układowi pokarmowemu i krwionośnemu. Podczas kursu uczeń będzie miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat składników pokarmowych i ich wpływu na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Szczególne znaczenie podczas kursu będzie miała tematyka dotycząca zdrowego odżywiania się i zapotrzebowania energetycznego organizmu. Dzięki wizualizacji zagadnień związanych z krążeniem krwi i pracą serca uczniowie będą mieli możliwość dogłębnego zrozumienia i uporządkowania przekazanej podczas kursu wiedzy. Kurs umożliwi uczniom poznanie skomplikowanych procesów zachodzących w ludzkim organizmie oraz zwróci uwagę na wpływ naszych codziennych zachowań na ich prawidłowy przebieg.

1. Funkcjonowanie i budowa układu pokarmowego człowieka
  2. Składniki pokarmowe i ich znaczenie
  3. Funkcjonowanie i budowa układu krwionośnego człowieka
  4. Składniki krwi

1.  Prezentacja PowerPoint do kursu - w formacie .ppt,
2.  Pliki dodatkowe (np. pliki, na których będą wykonywane ćwiczenia, wersje instalacyjne programów potrzebnych do realizacji ćwiczeń),
3.  Filmy instruktażowe (np. ilustrujące wykonanie ćwiczeń zawartych w podręczniku)
4.  Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Organizm człowieka” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.