Grawitacja - o oddziaływaniu między masami

O kursie

Cel kursu:

Celem kursu jest zapoznanie uczestników ze zjawiskami, których przyczyną jest siła oddziaływania grawitacyjnego.

Podczas kursu zostanie przedstawiony opis ruchu planet wokół Słońca, następnie uczniowie zostaną zapoznani z opisem ruchu pojazdów wykonanych przez człowieka i wystrzelonych z powierzchni Ziemi. Ruch planet oraz statków kosmicznych zostanie wyjaśniony przy użyciu klasycznej teorii grawitacji sformułowanej przez Izaaka Newtona.

1. Prawa Keplera
  2. Prawo powszechnego ciążenia
  3. Pole grawitacyjne
  4. Energia potencjalna grawitacji
  5. Prędkości kosmiczne

1.  Zeszyt dydaktyczny do kursu - w formacie PDF,
2.  Prezentacja PowerPoint do kursu - w formacie .ppt,
3.  Pliki dodatkowe (np. pliki, na których będą wykonywane ćwiczenia, wersje instalacyjne programów potrzebnych do realizacji ćwiczeń),
4.  Słownik pojęć (lista słów z wyjaśnieniami),
5.  Filmy instruktażowe (np. ilustrujące wykonanie ćwiczeń zawartych w podręczniku)
6.  Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Grawitacja - o oddziaływaniu między masami” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.