Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Cyberprzemoc – prześmiewcze serwisy internetowe

O kursie

Tytuł kursu:
Cyberprzemoc – prześmiewcze serwisy internetowe

Autorzy:
Autorzy: Martyna Różycka, Anna Kwaśnik - zajmują się w NASK reagowaniem na zagrożenia internetowe oraz profilaktyką bezpieczeństwa internetowego; pracują w zespole Dyżurnet.pl.
Ekspert odcinka: Julia Piechna, pracuje w NASK, koordynuje działania podejmowane m.in. w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Fiszka

Opis kursu:
Cykl dydaktyczny Dyżurnet.pl dla IT Szkoły przedstawia zagrożenia internetowe, z którymi mają do czynienia internauci, chociaż nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Tematyka kursu skupia się szczególnie wokół zagrożeń związanych z cyberprzemocą, pokazując jednocześnie, że przemoc w internecie jest zróżnicowana, a każdy z przytoczonych przypadków pokazuje inne sposoby reagowania.
W kolejnym kursie cyklu Dyżurnet.pl dla IT Szkoły „Cyberprzemoc – prześmiewcze serwisy internetowe” został przedstawiony przypadek użytkownika, którego zdjęcia zostały opublikowane na prześmiewczym serwisie internetowym. W materiale omówione zostały sposoby zgłaszania treści do moderacji oraz „prawo do zapomnienia”.
Dla uczestników kursu przygotowano zestaw pytań testowych, które pomagają uporządkować zdobyte informacje.