Prawo autorskie – najważniejsze definicje

O kursie

Cel kursu:
Celem kursu jest przedstawienie zagadnień i definicji dotyczących prawa autorskiego. Materiały w formie pigułek wiedzy przybliżą zagadnienia prawnicze i umożliwią swobodniejsze poruszanie się w świecie przepisów z nimi związanych.

Fiszka

W ramach kursu zostaną omówione definicje mające związek z prawem autorskim, takie jak utwór zależny, utwór współautorski, utwór pracowniczy, twórca. Ponadto użytkownik kursu będzie miał możliwość zgłębić wiedzę dotyczącą pól eksploatacji, domeny publicznej, dozwolonego użytku prywatnego oraz dozwolonego użytku publicznego.

1. Fiszki
  2. 14 filmów, tzw. pigułek wiedzy
  3. Prezentacji Power Point do kursu – format .ppt
  4. Testu z pytaniami sprawdzającymi wiedzę.

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Prawo autorskie – najważniejsze definicje”  przygotowanego przez Zespół IT Szkoła NASK.

O autorze
Katarzyna Kujawa – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła aplikację adwokacką. Z NASK związana od 2011 roku. Obecnie związana z Zespołem IT Szkoła NASK.