Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Cyberprzemoc – anonimowość w sieci

O kursie

Tytuł kursu:
Cyberprzemoc – anonimowość w sieci

Autorzy:
Autorzy: Martyna Różycka, Anna Kwaśnik - zajmują się w NASK reagowaniem na zagrożenia internetowe oraz profilaktyką bezpieczeństwa internetowego; pracują w zespole Dyżurnet.pl.

Ekspert odcinka: Sebastian Kondraszuk, kierownik w zespole CERT Polska

Fiszka

Opis kursu:

Cykl dydaktyczny Dyżurnet.pl dla IT Szkoły przedstawia zagrożenia internetowe, z którymi mają do czynienia internauci, chociaż nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Tematyka kursu skupia się szczególnie wokół zagrożeń związanych z cyberprzemocą, pokazując jednocześnie, że przemoc w Internecie jest zróżnicowana, a każdy z przytoczonych przypadków pokazuje inne sposoby reagowania.

Następny kurs będący kontynuacją cyklu Dyżurnet.pl dla IT Szkoły zatytułowany „Cyberprzemoc – anonimowość w sieci” przedstawia przypadek dziewczyny, której prywatność w sieci została naruszona poprzez przejęcie jej profilu na portalu społecznościowym, przez co w sieci pojawiły się jej prywatne zdjęcia, których wcześniej nie publikowała. Dodatkowo konsekwencją zdarzenia są wulgarne wiadomości, które dostaje od nieznanych osób.
Z kursu dowiemy się m.in. czy anonimowość w sieci to mit, jak tworzyć bezpieczne hasła i jak nimi zarządzać, aby chronić swoją prywatność w sieci oraz w jaki sposób portale internetowe monitorują aktywność użytkowników i czemu to służy.

Dla uczestników kursu przygotowano zestaw pytań testowych, które pomagają uporządkować zdobyte informacje.