Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
VPN – bezpieczne przeglądanie Internetu

O kursie

Tytuł kursu:
VPN – bezpieczne przeglądanie Internetu

Autorzy:
Autorzy: Adam Łochowski, Patryk Nieborak - uczniowie profilu Technik Informatyk w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli. Pasjonaci sieci komputerowych.

Redaktor merytoryczny: Piotr Chojnacki - nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli. Wieloletni koordynator projektów informatycznych i współpracy cyfrowej z uczelniami wyższymi i instytucjami.

Fiszka

Opis kursu:

Zapraszamy na kurs VPN, w których nacisk położony jest na praktyczne aspekty konfiguracji wirtualnych sieci prywatnych. VPN to wirtualna sieć, w której połączenie jest zabezpieczone szyfrowanym „tunelem”. Stosowany jest on na przykład w korporacjach czy bankach, aby użytkownicy mogli zdalnie bezpiecznie korzystać z zasobów firmy. Z kursu dowiemy się jakie elementy sprzętowe służą do poprawnego skonfigurowania VPN, a także jak za pośrednictwem konsoli lub graficznego panelu konfiguracyjnego łączyć się z routerem, a następnie skonfigurować go w taki sposób, aby korzystał z VPN i nadanej mu puli adresów.

Do dyspozycji uczestników kursu dostępne są:

  • nagranie video
  • prezentacja w Power Point
  • fiszka
  • zeszyt ćwiczeń

Przygotowano również zestaw pytań testowych, które pomagają uporządkować zdobyte informacje.