Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Wprowadzenie do SI

O kursie

Tytuł kursu:
„Wprowadzenie do SI”

Fiszka

Opis kursu:

Celem kursu jest przybliżenie tematu sztucznej inteligencji, która choć niedoskonała, coraz częściej pojawia się w wielu dziedzinach naszego życia. Uczestnik kursu będzie miał możliwość przyjrzeć się historii powstawania sztucznej inteligencji, jej teraźniejszości, a także zastanowić się w jakim kierunku będzie się rozwijała w przyszłości. Autor kursu omówił takie zagadnienia jak Test Turinga, Argument chińskiego pokoju, Perceptron Rosenblatta, a w dalszej części kursu przedstawił działanie, budowę i zastosowanie sztucznych sieci neuronowych.

W ramach kursu, oprócz wykładu i prezentacji multimedialnej, dostępna jest aplikacja na system operacyjny Android, którą znaleźć można w zakładce z materiałami dodatkowymi.

Sposób realizacji kursu

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Krótka historia sztucznej inteligencji. Cz. 1. Wprowadzenie do sztucznych sieci neuronowych” przygotowanego przez IT Szkołę.

Autor kursu i filmu:
Petros Psyllos  - informatyk, programista, przedsiębiorca. Uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów (poniżej 30. r. ż.: Forbes 30 Under 30), przez polskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych polskich innowatorów (poniżej 30. r. ż.: Forbes 30 przed 30) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (poniżej 35. r. ż.). Laureat New Europe 100 - listy największych innowatorów w Europie Środkowo - Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Zdobywca ponad 17 nagród głównych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości. Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle - największego konkursu technologicznego, organizowanego przez Microsoft. Otrzymał nagrodę za projekty od Microsoft Research. Laureat konkursu "Najlepsi z najlepszych" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdobywca głównych nagród od Chińskiego Stowarzyszenia Innowacji, francuskiego Ministerstwa Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej. Złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Laureat Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie. Laureat 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. Członek komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP.