Programy komputerowe jako szczególna kategoria utworów

Tytuł kursu:
Programy komputerowe jako szczególna kategoria utworów

Autorzy:
Katarzyna Kujawa – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła aplikację adwokacką. Z NASK związana od 2011 roku. Obecnie jest członkiem Zespołu IT Szkoła NASK.

Fiszka

Opis kursu:
Zapraszamy na nowy kurs, który ma na celu przybliżenie tematyki uregulowań prawnych związanych z programami komputerowymi. Z kursu można się dowiedzieć m.in. kiedy programy komputerowe zostały objęte ochroną prawną i w jakim zakresie, dlaczego programy komputerowe uznawane są za szczególną kategorię utworów, a także kto posiada prawa do programu komputerowego stworzonego przez programistę w ramach obowiązków służbowych.
W ramach kursu dostępne są:
- nagranie video,
- prezentacja PowerPoint,
- fiszka
- test sprawdzający wiedzę.

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego przygotowanego przez Zespół IT Szkoła NASK.