Wizerunek w sieci

Tytuł kursu:
Wizerunek w sieci

Autorzy:
Katarzyna Kujawa – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła aplikację adwokacką. Z NASK związana od 2011 roku. Obecnie członek Zespołu IT Szkoła NASK

Fiszka

Opis kursu:
W kursie została poruszona problematyka uregulowań prawnych związanych z ochroną wizerunku w sieci, zarówno w ujęciu ogólnym, jak również w odniesieniu do osób często występujących w środkach masowego przekazu czy osób zatrudnionych w branży modowej. Użytkownik pozna definicje wizerunku i dóbr osobistych, a także zapozna się z omawianymi w kursie zjawiskami: kradzieży tożsamości i prawa do zapomnienia. Dodatkowo w nagraniu video autorka daje praktyczne wskazówki jak zarządzać swoim profilem na portalu społecznościowym, aby świadomie kreować swój wizerunek w sieci.

Kurs składa się z:

• Fiszki
  • Nagrania video
  • Prezentacji w PowerPoint
  • Testu z pytaniami sprawdzającymi wiedzę.

Sposób realizacji kursu:
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Wizerunek w sieci” przygotowanego przez Zespół IT Szkoła NASK.