Twoje prawa w RODO

Tytuł kursu:
Twoje prawa w RODO

Autorzy:
Katarzyna Kujawa – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła aplikację adwokacką. Z NASK związana od 2011 roku. Obecnie członek Zespołu IT Szkoła NASK

Fiszka

Opis kursu:
Inspiracją dla powstania kursu jest wejście w życie unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Nowe mechanizmy zbierania i przetwarzania danych mają zadbać o to, aby każdy użytkownik Internetu miał prawo do: żądania ograniczenia przetwarzania danych, przeniesienia swoich danych, otrzymania kopii danych, bycia zapomnianym, sprzeciwu wobec profilowania etc. Rozporządzenie porusza te kwestie z punktu widzenia różnych podmiotów, natomiast kurs ma za zadanie przedstawić te kwestie z punktu widzenia każdego użytkownika.

Kurs składa się z:

• Fiszki
  • Nagrania video
  • Prezentacji w PowerPoint
  • Testu z pytaniami sprawdzającymi wiedzę.

Sposób realizacji kursu:
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Wizerunek w sieci” przygotowanego przez Zespół IT Szkoła NASK.