Tworzenie aplikacji mobilnych

Tytuł kursu
Tworzenie aplikacji mobilnych

Autorzy
Autor: Jakub Niewiadomski - uczeń profilu Technik Informatyk w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli. Pasjonat programowania i sieci komputerowych.

Redaktor merytoryczny: Piotr Chojnacki - nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych. Wieloletni koordynator projektów informatycznych i współpracy cyfrowej
z uczelniami wyższymi i instytucjami. Właściciel firmy szkoleniowej z zakresu IT. Instruktor CISCO CCNA R&S, CCNA Security, CCNP. Egzaminator i szkoleniowiec ECDL. Współrealizator projektów unijnych dotyczących zdobywania kompetencji ICT i TIK.

Fiszka 1
Fiszka 2

Opis kursu

Zapraszamy na kolejny kurs IT Szkoły zatytułowany „Tworzenie aplikacji mobilnych”. Skierowany jest on do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem ciekawych aplikacji na system mobilny Android. W pierwszej części kursant będzie miał możliwość poszerzyć swoją wiedzą teoretyczną o zagadnienia związane ze środowiskiem deweloperskim IDE Android Studio. Część druga to już praktyka, w której pokażemy jak tworzyć aplikację kalkulatora dla systemu Android.

Kurs składa się z:
- nagrań video (2 odcinki)
- prezentacji multimedialnych (2 części)
- 2 zeszytów ćwiczeń
- 2 fiszek
- pytań testowych

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego przygotowanego przez Zespół IT Szkoła NASK.

Drogi użytkowniku
Przechodząc do serwisu poprzez kliknięcie odnośnika „Zgadzam się” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych.

• pozwalają sprawdzić jak często odwiedzane są poszczególne strony serwisów - dane te wykorzystujemy do optymalizacji serwisów pod kątem odwiedzających;
  • umożliwiają rozpoznanie rodzaju Twojego urządzenia, dzięki czemu możemy lepiej dopasować sposób i format prezentowania treści oraz funkcjonalności serwisów;
  • poprawiają wydajność i efektywność serwisów dla korzystających.

Wykorzystywane narzędzia firm trzecich

• Google Inc.