Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Tworzenie serwisów internetowych

O Kursie

Cel kursu

Podstawowym celem kursu jest zapoznanie uczestników z zasadami projektowania stron internetowych. Ponadto kurs zakłada zdobycie przez uczestników umiejętności tworzenia statycznych oraz dynamicznych stron internetowych oraz zapoznanie się z podstawami języka HTML, CSS oraz PHP i ich zastosowaniami w praktycznych zadaniach.
Efektem kursu jest strona internetowa wykonana samodzielnie przez uczestnika. Strona powinna być atrakcyjna wizualnie (kolory, kroje tekstu), zawierać łącza do innych stron oraz elementy graficzne (tabele, listy, i inne). Oprócz elementów statycznych utworzona witryna powinna zawierać elementy interaktywne takie jak powitanie zalogowanego użytkownika jego imieniem, wyświetlanie zawartości zgodnie z preferencjami użytkownika.

Tematyka kursu

Szczegółowa tematyka kursu obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Zapoznanie się z zasadami projektowania i tworzenia witryny internetowej;
 2. Skonfigurowanie środowiska tworzenia stron internetowych, serwer WWW, edytor języka programowania;
 3. Utworzenie prostej strony w języku HTML, użycie podstawowych znaczników HTML, dodanie odnośników do innych stron, umieszczanie obrazów na tworzonej stronie.
 4. Zdefiniowanie wyglądu strony przy użyciu kaskadowych arkuszy stylów, tworzenie menu witryny i podstron, tworzenie nagłówka i stopki;
 5. Nawigacja pomiędzy stronami i podstronami witryny
 6. Udostępnianie stworzonej witryny w sieci;
 7. Testowanie działania stworzonej witryny.

Struktura kursu

Kurs składa się z następujących elementów:

 1. Wykład wprowadzający do kursu (video),
 2. Zeszyt dydaktyczny do kursu - w formacie PDF,
 3. Prezentacja PowerPoint do kursu - w formacie .ppt,
 4. Słownik pojęć (lista słów z wyjaśnieniami),
 5. Filmy instruktażowe (np. ilustrujące wykonanie ćwiczeń zawartych w podręczniku)
 6. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Tworzenie Serwisów Internetowych” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu
certyfikat

kopcial O wykładowcy

Piotr Kopciał jest wykładowcą Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki oraz Politechniki Warszawskiej. W latach 2010-2012 prowadził szkolenia z zakresu multimediów, grafiki i technologii komputerowych w ramach projektu informatyka +.