Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Między programowaniem a wnioskowaniem


O Kursie

Cel kursu
Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat podstaw języka Prolog oraz języków zapytań.

Tematyka kursu
Wkład został poświecony na omówienie relacji, jaka występuje pomiędzy programowaniem, a wnioskowaniem. Autor na wstępie przedstawia złożone zagadnienia dotyczące logiki w wnioskowaniu oraz przypomina zagadnienia dotyczące podejściu tradycyjnemu w programowaniu, a podejściu deklaratywnemu. To wszystko ma na celu przygotowanie odbiorcy na zobrazowanie poruszanego problemu przy pomocy języka Prolog. W końcowej części wykładu przedstawione zostały zagadnienia dotyczące języka Datalog do opisu bazy danych, a w szczególności takich jego składowych jak baza faktów i baza reguł.

Struktura kursu
Kurs składa się z następujących elementów:

  1. Wykład wprowadzający do kursu (video),
  2. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Między programowaniem a wnioskowaniem” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Prof. dr hab. Andrzej Szałas jest wykładowcą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.