Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Miękkie aspekty bezpieczeństwa w Internecie


O Kursie

Cel kursu
Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. Omówione zostaną m.in. zagrożenia dla haseł dostępu, cechy dobrego hasła oraz źródła złośliwego oprogramowania.

Tematyka kursu
Wykład porusza zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci Internet, a w szczególności omawia takie zagadnienia jak podstawowe zagrożenia płynące z sieci Internet, których celem jest np. zdobycie informacji dotyczącej hasła dostępu użytkownika do różnych serwisów. W tej części wykładu szczegółowo omawiane są metody zgadywania, łamania oraz podsłuchiwania oraz sposoby zabezpieczania się przed tego typu zagrożeniami. Kolejnym poruszanym zagadnieniem dotyczącym tematyki są wyłudzenia poprzez tzw. spam nigeryjski, wyłudzenia na aukcjach i w ogłoszeniach, Phishing.

Struktura kursu
Kurs składa się z następujących elementów:

  1. Wykład wprowadzający do kursu (video),
  2. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Miękkie aspekty bezpieczeństwa w Internecie” przygotowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Naukową.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Przemysław Jaroszewski jest pracownikiem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.