Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Semantyczny Internet


O Kursie

Cel kursu
Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat dzisiejszego Internetu oraz zaprezentowanie kierunku w jakim zmierza.

Tematyka kursu
W ramach wykładu otwartego autor przedstawia zagadnienia dotyczące Semantycznego Internetu, dla którego podstawy opracował Tim Berners Lee, a szczególności cel, jakim jest stworzenie technologii umożliwiającej maszynowe przetwarzanie skomplikowanych treści, powiązanie różnych danych rozproszonych w Internecie w ramach wspólnych jednostek znaczeniowych, a także automatycznego wnioskowania dającego informacje, które nie są zawarte w danych bezpośrednio.

Struktura kursu
Kurs składa się z następujących elementów:

  1. Wykład wprowadzający do kursu (video),
  2. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Semantyczny Internet” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Prof. dr hab. Andrzej Szałas jest wykładowcą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.