Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Media transmisyjne w lokalnych sieciach komputerowych


O Kursie

Cel kursu
Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat mediów transmisyjnych w lokalnych sieciach komputerowych.

  1. Wprowadzenie
  2. Kable koncentryczne
  3. Kable skrętkowe
  4. Kable światłowodowe
  5. Okablowanie strukturalne
  6. Media bezprzewodowe

Tematyka kursu
Informacje zamieszczone w wykładzie maja na celu przybliżyć słuchaczom wiedzę z zakresu wybranych mediów przewodowych takich jak kable koncentryczne, skrętki, światłowodowe. W kolejnej jego części poruszane są zagadnienia dotyczące rodzajów okablowania strukturalnego pionowego i poziomego oraz rodzajów mediów bezprzewodowych wykorzystujące fale elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni oraz fale radiowe.

Struktura kursu
Kurs składa się z następujących elementów:

  1. Wykład wprowadzający do kursu (video),
  2. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Media transmisyjne w lokalnych sieciach komputerowych” przygotowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Dr inż. Dariusz Chaładyniak jest wykładowcą w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki z zakresu: Systemów i sieci teleinformatycznych, Administrowania sieciami komputerowymi, Technologii sieciowych, Zarządzania sieciami teleinformatycznymi oraz Architektury systemów komputerowych. W latach 2010-2012 prowadził szkolenia z zakresu Sieci komputerowych w ramach projektu Informatyka +. Dr inż. Dariusz Chaładyniak dodatkowo wykłada w Woskowej Akademii Technicznej.