Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Procedury, funkcje, wyzwalacze - programowanie w języku T-SQL


O Kursie

Cel kursu
Celem kursu jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat języka SQL, procedur składowanych, funkcji skalarnych i tabelarycznych oraz wyzwalaczy.

Tematyka kursu
  1. Język SQL
  2. Procedury składowane
  3. Funkcje skalarne i tabelaryczne
  4. Wyzwalacze

Tematyka kursu
W ramach wykładu wprowadzającego omówione zostaną zagadnienia dotyczące podstaw wykorzystania języka T-SQL do programowania po stronie serwera baz danych, a szczególności takie zagadnienia jak procedury składowane, funkcje skalarne czy tabelaryczne oraz wyzwalacze.

Struktura kursu
Kurs składa się z następujących elementów:

  1. Wykład wprowadzający do kursu (video)
  2. Krzyżówka,
  3. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Procedury, funkcje, wyzwalacze – programowanie w języku SQL” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Mgr inż. Andrzej Ptasznik jest wykładowcą w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki z zakresu: Baz danych, Języków i paradygmatów programowania, Projektów zespołowych, Przetwarzaniach rozproszonych. Prowadzi również warsztaty projektowania baz danych i integracji usług. W latach 2010-2012 prowadził szkolenia z zakresu Baz Danych w ramach projektu Informatyka +.