Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Naśladowanie ludzkiego mózgu w komputerze


O Kursie

Cel kursu
Celem kursu jest przekazanie wiedzy z zakresu sieci neuronowych.

Tematyka kursu
W ramach wykładu przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące sposobu wykorzystania komputera do celów stworzenia modelu komputerowego jednego z elementów ciała ludzkiego, jakim jest jego mózg. Zadanie to jest wstępem do przedstawienia zagadnień technicznych na potrzeby inżynierii, jakim są niewątpliwie sieci neuronowe pozwalające na wnioskowanie i przewidywanie przyszłości.

Struktura kursu
Kurs składa się z następujących elementów:

  1. Wykład wprowadzający do kursu (video)
  2. Zeszyt dydaktyczny do kursu - w formacie PDF,
  3. Prezentacja PowerPoint do kursu - w formacie .ppt,
  4. Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu
Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Naśladowanie żywego mózgu w komputerze” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Prof. dr hab. Inż. Ryszard Tadeusiewicz jest członkiem PAN i PAU a także Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych oraz Europejskiej Akademii Nauk, Sztuk i Literatury (w Paryżu), rektorem AGH, członkiem CK, doktorem Honoris Causa 5 krajowych i zagranicznych uniwersytetów