Dlaczego warto studiować informatykę

W ramach wykładu omówione zostaną zagadnienia dotyczące informatyki. Autor przedstawi różne twarze tej dyscypliny nauki, opowie o historii informatyki oraz co z niej wynika. W dalszej części wykładu zaprezentowane zostaną przykłady kariery z klasą i kasą oraz omówione zostaną wyzwania jakie stoją obecnie przed młodymi informatykami.

1. Wykład wprowadzający do kursu (video)

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Dlaczego warto studiować informatykę?” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Prof. dr hab. Maciej M. Sysło jest wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w teorii grafów, matematyce dyskretnej, algorytmice, optymalizacji oraz dydaktyce informatyki. W latach 2010-2012 prowadził szkolenia z zakresu algorytmiki i programowania w ramach projektu Informatyka +. Prof. dr hab. Maciej M. Sysło jest koordynatorem merytorycznym w projekcie  „Informatyka – mój sposób na poznanie i opisanie świata – program nauczania informatyki z elementami przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”