Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Pomysł, przepis, program … i co dalej?

O kursie

Cel kursu:

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiadomości dotyczących algorytmu wydawania reszty.

Tematyka kursu

Problem wydawania reszty jest znanym zagadnieniem z dziedziny algorytmiki. Istotą problemu jest wybór zadanej kwoty przy użyciu minimalnej liczby nominałów z zadanego zbioru. Algorytm wydawania reszty jest wykorzystywany w wielu urządzeniach, które muszą wydawać określoną kwotę (bankomaty, automaty do napojów itp.). W ramach kursu zaproponowane zostanie rozwiązanie algorytmu wydawania reszty w podejściu obiektowym z zastosowaniem rekurencyjnego konstruktora. Kolejnym krokiem będzie napisanie prostego programu symulującego automat wydający określoną kwotę.

  1. Problem i jego rozwiązanie
  2. Wykorzystanie algorytmu

Struktura kursu

Kurs składa się z następujących elementów:

1.  Prezentacja PowerPoint do kursu - w formacie .ppt,
2.  Pliki dodatkowe (np. pliki, na których będą wykonywane ćwiczenia, wersje instalacyjne programów potrzebnych do realizacji ćwiczeń),
3.  Filmy instruktażowe (np. ilustrujące wykonanie ćwiczeń zawartych w podręczniku)
4.  Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Pomysł, przepis, program … i co dalej?” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat

O wykładowcy
Mgr inż. Andrzej Ptasznik jest wykładowcą w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki z zakresu: Baz danych, Języków i paradygmatów programowania, Projektów zespołowych, Przetwarzaniach rozproszonych. Prowadzi również warsztaty projektowania baz danych i integracji usług. W latach 2010-2012 prowadził szkolenia z zakresu Baz Danych w ramach projektu Informatyka +.