Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie
Odkrywanie elementów stereometrii

O kursie

Cel kursu:

Celem kursu jest przybliżenie uczestnikom obiektów przestrzennych (wielościanów) oraz teorii ich postrzegania.

Tematyka kursu

Wielościany są obiektami geometrycznymi otaczającymi nas ze wszystkich stron. Kształty wielościanów przyjmują zarówno budynki, mieszkalne jak również narzędzia codziennego użytku. Program matematyki ogranicza poznanie tych interesujących obiektów do graniastosłupów i ostrosłupów. Kurs „Odkrywanie elementów stereometrii” nie tylko przybliża obieky przestrzenne, ale również teorię ich postrzegania. W pierwszej pojawią się wielościany i ich występowanie w przyrodzie. Następnie wielościany foremne, jako specyficzna grupa wielościanów, wraz z dowodem, że istnieje ich tylko pięć. W dalszej części pojawiają się problemy związane z siatkami i przekrojami najbardziej znanych wielościanów, jakimi są czworościan foremny, ośmiościan i sześcian. Kurs kończy się zadaniem, które zawiera kilka problemów dotyczących jednej bryły – czworościan foremny.

  1. Wielościany
  2. Rzut perspektywiczny i aksonometryczny
  3. Sześcian i jego siatki
  4. Sześciany
  5. Przekroje sześcianu
  6. Dualność wielościanów
  7. Twierdzenie Eulera
  8. Jedno zadanie i kilka problemów

Struktura kursu

Kurs składa się z następujących elementów:

1.  Prezentacja PowerPoint do kursu - w formacie .ppt,
2.  Pliki dodatkowe (np. pliki, na których będą wykonywane ćwiczenia, wersje instalacyjne programów potrzebnych do realizacji ćwiczeń),
3.  Filmy instruktażowe (np. ilustrujące wykonanie ćwiczeń zawartych w podręczniku)
4.  Test z pytaniami sprawdzającymi wiedzę

Sposób realizacji kursu

Kurs jest przeznaczony do realizacji w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela. Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami kursu oraz wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę, uczestnik otrzymuje prawo do samodzielnego wystawienia certyfikatu potwierdzającego zrealizowanie kursu e-learningowego „Odkrywanie elementów stereometrii” przygotowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Certyfikat potwierdzający realizację kursu

certyfikat