Ranking IT Szkoła 2017 - Maj

2017.05.15
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc Maj. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

Konferencja "Niebezpieczne treści. Jak dbać o bezpieczeństwo uczniów w internecie"

2017.05.11
Kategoria: Aktualności

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa i Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają do udziału
w konferencji podejmującej tematykę związaną z dostępem dzieci i młodzieży do niebezpiecznych treści w internecie oraz angażowaniem się uczniów w różnego rodzaju ryzykowne zachowania, takie jak: internetowy challenge, potencjalnie zagrażające gry online, niebezpieczne mody prowadzące
do zagrożenia zdrowia i życia.

Konferencja odbędzie się 22 maja 2017 r., w siedzibie NASK przy ul. Kolskiej 12 w Warszawie, w godzinach 10.00-14.00.
Konferencja adresowana jest do kadry pedagogicznej szkół i placówek oświatowych.

Zapraszamy do zgłaszania udziału poprzez formularz rejestracyjny online do dnia 17 maja - formularz rejestracyjny

Liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt z organizatorami - szkolenia@nask.pl

"Mobilne bezpieczeństwo" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.04.27
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Z kursu "Mobilne bezpieczeństwo" dowiecie się więcej na temat:

• kontroli nad urządzeniem,
  • aplikacji,
  • kosztów wynikających z korzystania z urządzeń mobilnych,
  • zasad higieny informacyjnej,
  • nawigacji i lokalizacji,
  • phishingu i spamu.

Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Zapraszamy!

Ranking IT Szkoła 2017 - Kwiecień

2017.04.20
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc Kwiecień. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

"Kompetencje cyfrowe" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.04.12
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Kurs "Kompetencje cyfrowe" pozwala zgłębić następujące zagadnienia:

• Pliki - czym są i jakie ich rodzaje możemy wyróżnić,
  • Prędkość łącza internetowego,
  • Praca z danymi tekstowymi - formaty,
  • Edycja plików graficznych i formaty,
  • Edycja plików dźwiękowych i formaty,
  • Struktura architektoniczna internetu - model warstwowy,
  • Chmura,
  • Algorytmy,
  • Na czym polega instalowanie,
  • Złośliwe oprogramowanie,
  • Higiena pracy z komputerem.

Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Zapraszamy!