Katalog materiałów edukacyjnych

2017.07.07
Kategoria: Aktualności

CybernauciFundacja Nowoczesna Polska w ramach projektu "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" tworzy katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa. Katalog to świetne narzędzie, które pozwala na proste wyszukiwanie materiałów zgodnie z opisanymi metadanymi, obejmującymi m. in. zakres tematyczny, rodzaj materiałów i ich adresatów, licencje czy język publikacji. Wyszukiwarka przeznaczona jest dla wszystkich osób poszukujących materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w internecie.

Na stronie www katalogu http://cybernauci.edu.pl/katalog znajduje się aż 115 ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych! Wśród nich można znaleźć: scenariusze zajęć, artykuły, raporty i badania, plakaty, ulotki, grafiki, quizy, gry czy filmy edukacyjne. W katalogu znajdują się również informacje o materiałach i projektach przygotowanych przez NASK, m. in. na temat Dyżurnet.pl oraz o projekcie Plik i Folder.

Fundacja zachęca do dzielenia się własnymi zasobami z zakresu cyberbezpieczeństwa w katalogu Cybernautów. Każdy użytkownik internetu może dodać swoje materiały edukacyjne bez potrzeby rejestrowania się. Wystarczy wejść na http://www.cybernauci.edu.pl/katalog i wybrać opcję "Dodaj nowy materiał". Materiał pojawi się na stronie projektu po akceptacji artykułu przez administratora strony.

Katalog materiałów edukacyjnych znajduje się pod linkiem: http://cybernauci.edu.pl/katalog.

Wakacyjne webinarium o Sztucznej Inteligencji!

2017.06.27
Kategoria: Aktualności

Akademia NASK zaprasza wszystkich chętnych (począwszy już od młodzieży w wieku gimnazjalnym) na ciekawe webinarium pt.: Sztuczna Inteligencja i jej wpływ na współczesne życie.

Chris Pinchen, światowej sławy specjalista w dziedzinie technologii opowie o zagadnieniu sztucznej inteligencji.

Zajęcia online z tej tematyki odbędą się dla wszystkich chętnych w dniu 29 czerwca o godz. 18:00 - w języku angielskim poprzez serwis Adobe Connect.

Jak się zalogować do webinarium:

• Wymagany jest dostęp do Internetu i przeglądarka wspierająca Adobe Flash w wersji 10.1 lub wyższej.
  • Warto przed terminem webinarium wykonać próbę połączenia klikając na: http://admin.adobeconnect.com/common/help/en/support/meeting_test.htm
  • Jeśli w/w test się powiedzie, można będzie uczestniczyć w webinarium poprzez stronę: http://eun.adobeconnect.com/meeting_34606/ (wystarczy podać swoje imię i kraj)
  • Po rozpoczęciu webinarium transmisja (obraz wideo i głos) pojawi się automatycznie – żadne dalsze czynności nie są wymagane
  • W trakcie webinarium można zadawać pytania wyłącznie poprzez pisany "czat"
  • Uczestniczący wyraża zgodę na nagranie i upublicznienie swojego udziału (pisanych pytań i udzielanych na nie przez prowadzącego odpowiedzi)

Załączamy oryginalną treść zaproszenia. Zachęcamy do przekazania tej wiadomości wraz z załącznikiem do osób, które może ona zainteresować.

Dodatkowych informacji na temat webinarium może udzielić pani Mirela Gica (adres email: mirela.gica@eun.org; login Skype: mirelagica)

Podsumowanie Rankingu Szkół IT Szkoła 2017

2017.06.23
Kategoria: Aktualności

Skończył się kolejny rok szkolny, już piąty, w którym program IT Szkoła aktywnie uczestniczy w życiu Szkół. Obecnie zarejestrowanych jest w programie ponad 600 placówek z całej Polski. Wiemy, że dla wielu Nauczycieli i Uczniów ważna jest możliwość porównania działań własnej placówki na tle innych, stąd też staramy się skrupulatnie rejestrować wszystkie rodzaje aktywności użytkowników IT Szkoły aby, jak co roku, przedstawić Ranking najbardziej aktywnych szkół.

Cieszy nas każdy Uczeń i każdy Nauczyciel, któremu udało się w sposób wartościowy spędzić czas na platformie z korzyścią dla swojej pracy, nauki a może czasem dla rozrywki. Szkoły najbardziej "aktywne" w mijającym roku szkolnym prezentujemy w opublikowanym w dniu 14.06.2017 podsumowaniu Rankingu.

Jak zwykle wyróżnione szkoły z czołówki Rankingu zaprosimy na uroczystą Galę IT Szkoły, która odbędzie się we wrześniu 2017.

Wszystkim gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.

Wyniki konkursu Grand IT Test 2017

2017.06.20
Kategoria: Konkursy

Zakończyły się trwające kilka miesięcy zawody w rozwiązywaniu testów. Był to konkurs dla wytrwałych. Do zawodów przystąpiły 1233 osoby. Grand IT Test był wyzwaniem "długodystansowym", można go porównać do maratonu, dlatego gratulujemy wszystkim, którzy postanowili spróbować niezależnie od wyniku "na mecie".

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, które w tym roku były wyjątkowo wyrównane. Różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami wynosiły czasem zaledwie kilka punktów.

Oczywiście szczególne gratulacje dla zwycięzców poszczególnych serii oraz całych zawodów.

"IT Szkoła – Nowe Otwarcie"

2017.06.13
Kategoria: Aktualności

Jesteśmy z Wami blisko 5 lat. Cały czas się dla Was zmieniamy poszerzając ofertę kursów e-learningowych oraz innych aktywności takich jak wykłady on-line, spotkania i konkursy. Rok temu zmieniliśmy szatę graficzną, a w tym roku zaprosiliśmy do współpracy uczniów takich jak Wy. Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby i oczekiwania. Dlatego przygotowaliśmy nowe kursy z zakresu ICT oraz stworzyliśmy nowe kategorie kursowe. Lada chwila pojawią się ciekawe materiały z zakresu aplikacji mobilnych, social mediów oraz prawa. Macie w tym swój udział tworząc grafiki konkursowe w konkursie "Razem tworzymy IT Szkołę".  Liczymy, że zmiany przypadną Wam do gustu, a do grona użytkowników IT Szkoły NASK dołączą kolejne osoby.

Przeprowadziliśmy casting i wyłoniliśmy grupę Waszych rówieśników, którzy będą uczestniczyć w tworzeniu nowych kursów w IT Szkole NASK. Czy sobie poradzą? Oceńcie sami! :)