Aktualności

„Programy komputerowe jako szczególna kategoria utworów” – IT Szkoła zaprasza na nowy kurs

2018.04.16
Kategoria: Aktualności

Nowy kurs, to nowa dawka wiedzy, tym razem z dziedziny prawa. Będziecie mieli okazję zapoznać się z zasadami ochrony prawnej programu komputerowego, a także poznać definicję pracowniczego programu komputerowego oraz dowiedzieć się kto ma do niego prawa.

Mała podpowiedź - dla zrozumienia zasad ochrony prawnej programów komputerowych kluczowa jest znajomość definicji utworu i twórcy oraz umiejętność rozróżnienia autorskich praw majątkowych i autorskich praw osobistych, dlatego nie zapominajcie o naszym wcześniejszym kursie pt. „Prawo autorskie – najważniejsze definicje”.

Zapraszamy!

„Programy komputerowe jako szczególna kategoria utworówów”

„Wprowadzenie do SI” – nowy kurs w IT Szkole

2018.04.08
Kategoria: Aktualności

Sztuczna inteligencja, to pojęcie które budzi skrajnie różne reakcje od euforii po obawę o losy ludzkości. Duży wpływ na budowanie naszej postawy wobec tego zjawiska mają znane i już kultowe produkcje filmowe.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie były jej początki, w jaki sposób można wykorzystać sztuczne sieci neuronowe, a także jakie są perspektywy rozwoju sztucznej inteligencji, IT Szkoła NASK wraz z Piotrem Psyllosem zaprasza na nowy kurs.

Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzenie do SI

„Wprowadzenie do programowania obiektowego” – nowy kurs w IT Szkole

2018.03.20
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy na kurs poświęcony popularnemu obiektowemu językowi programowania C#, który stanowi znakomite rozwiązanie dla każdego twórcy aplikacji desktopowych, mobilnych, bogatych aplikacji internetowych w technologiach Microsoft.

Dlaczego warto go zrealizować? Bo wiedza, którą otrzymujesz to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka oraz możliwość nauczenia się podstawowych konstrukcji programistycznych w języku C#, dzięki wbudowanym w kurs laboratoriom.

Serdecznie zapraszamy!

„Wprowadzenia do programowania obiektowego”

Starujemy z tegoroczną edycją GRAND IT TEST

2018.02.27
Kategoria: Aktualności

Już 1. marca starujemy z tegoroczną edycją GRAND IT TEST. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie testów wiedzy, które będziemy udostępniać na stronie IT Szkoła w okresie trwania konkursu tj. od marca 2018 do czerwca 2018. Pytania testowe w każdej serii będą losowane z testów przypisanych do wybranych kursów dostępnych na platformie IT Szkoła https://it-szkola.edu.pl/mTest

Ranking IT Szkoła 2018 - Luty

2018.02.22
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2018 za miesiąc Luty. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2018