Ranking IT Szkoła 2017 - Luty

2017.02.21
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc luty. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

"Etyka i wartości" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.02.15
Kategoria: Aktualności

IT Szkoła i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska".

W kolejnym kursie z pt. "Etyka i wartości" zdobędziecie informacje na temat etyki i wartości w cyfrowym świecie. Zagadnienia, które zostaną poruszone w kursie:

• dylematy etyczne internauty,
  • etyka dziennikarska,
  • wartości, które kryją się w przekazach medialnych,
  • prywatność i jej granice,
  • autonomia informacyjna,
  • wspólne działanie dzięki internetowi,
  • hakowanie dla wspólnego dobra,
  • otwarte zasoby.

Zapraszamy!

"Kreatywne korzystanie z mediów" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.02.01
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Z kursu "Kreatywne korzystanie z mediów" dowiecie się jak w kreatywny sposób korzystać z mediów. Internet otwiera przed nami wiele możliwości - nie tylko odbioru treści, ale również ich tworzenia i przetwarzania. Już teraz możecie zobaczyć, jak można je wykorzystać.

Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Zapraszamy!

Jak radzić sobie z incydentami naruszenia bezpieczeństwa sieci w firmie i organizacji?

2017.01.31
Kategoria: Aktualności

NASK serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt: "Tworzenie i zarządzanie zespołami obsługi incydentów naruszenia bezpieczeństwa CERT/CSIRT", które odbędzie się w dniach 9 i 10 lutego 2017 r. w godz. 9:00-17:00 w siedzibie NASK na ul. Kolskiej 12 w Warszawie. Szkolenie obejmuje wszystkie etapy pracy zespołu, od projektowania jego struktury, przez aspekty techniczne obsługi bieżących incydentów po najlepsze praktyki wykorzystywane w codziennej pracy. Uczestnicy szkolenia uzyskają wiedzę pozwalającą na zbudowanie sprawnie działającego zespołu CERT lub zostanie członkiem takiego zespołu.

Agenda: http://akademia.nask.pl/pobierzp.php?nr=1&id=239

Kontakt i zapisy oraz informacja o kosztach: szkolenia@nask.pl

Programowanie obiektowe - kurs dla nauczycieli

2017.01.19
Kategoria: Aktualności

Akademia programowania i baz danych IT Szkoły realizuje trzecią już edycję kursu z zakresu programowania dla nauczycieli informatyki. Tematem szkolenia jest: Programowanie okienkowe w środowisku Visual Studio - podstawy programowania obiektowego i języka C#. W ramach kursu omówione zostaną podstawy programowania obiektowego i środowiska Visual Studio 2015 Express Edition. Zaprezentowane zostaną przykłady obrazujące podstawowe paradygmaty obiektowości i podstawowe techniki programowania.

pokaż więcej