Ranking IT Szkoła 2017 - Kwiecień

2017.04.20
Kategoria: Aktualności

Przekazujemy wyniki Rankingu IT Szkoła 2017 za miesiąc Kwiecień. Ranking sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie.

Ranking IT Szkoła 2017

"Kompetencje cyfrowe" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.04.12
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Kurs "Kompetencje cyfrowe" pozwala zgłębić następujące zagadnienia:

• Pliki - czym są i jakie ich rodzaje możemy wyróżnić,
  • Prędkość łącza internetowego,
  • Praca z danymi tekstowymi - formaty,
  • Edycja plików graficznych i formaty,
  • Edycja plików dźwiękowych i formaty,
  • Struktura architektoniczna internetu - model warstwowy,
  • Chmura,
  • Algorytmy,
  • Na czym polega instalowanie,
  • Złośliwe oprogramowanie,
  • Higiena pracy z komputerem.

Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Zapraszamy!

Akademia NASK rozpoczyna nabór na szkolenia komercyjne!

2017.04.06
Kategoria: Aktualności

Akademia NASKAkademia NASK ogłasza nabór na specjalistyczne szkolenie "Przydomowe laboratorium analizy malware". Planowany termin tego szkolenia to 25 maja. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://akademia.nask.pl/szkolenia-eksperckie/terminarz-szkolen.html

Szkolenie ma charakter warsztatowy. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem, prosimy o informację dla ilu osób powinniśmy zarezerwować miejsca.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania:

szkolenia@nask.pl

CyberSec PL 2017

2017.04.03
Kategoria: Aktualności

CYBERSEC PL 6 kwietnia w Warszawie rozpocznie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Uczestnicy spotkania rozmawiać będą o tym, w jaki sposób przygotować się na wyzwania płynące z cyberprzestrzeni i jak zbudować skuteczny system cyberbezpieczeństwa. NASK jest Patronem Instytucjonalnym tego wydarzenia.

Dyskusje na CYBERSEC PL skoncentrowane będą wokół czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji CYBERSEC PL będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022. Eksperci omówią kluczowe działania, jakie należy podjąć, aby zrealizować cele przewidziane w tym strategicznym z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju dokumencie. O raportowaniu cyberincydentów i dobrych praktykach w tym zakresie mówić będzie Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Współpracy i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa w NASK i wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA)

Odwiedź stronę internetową wydarzenia: https://cybersecforum.pl/

"Ekonomiczne aspekty działania mediów" - nowy kurs z cyklu "Cyfrowe Igrzyska"

2017.03.28
Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym kursem z cyklu "Cyfrowe Igrzyska". Z kursu "Ekonomiczne Aspekty Działania Mediów" dowiecie się m.in. czym jest rynek mediów, na czym polega kontrola mediów oraz jak są one finansowane.

Kurs został stworzony w ramach partnerstwa z Fundacją Nowoczesna Polska.

Zapraszamy!