Wszechnica informatyczna – wykłady online

Zapraszamy do udziału w wykładach realizowanych na żywo w formule telekonferencji. Ta interaktywna forma zajęć umożliwia kontakt słuchaczy z prowadzącym w czasie rzeczywistym, zadawanie pytań oraz dyskusję z udziałem wszystkich uczestników wykładu.

ZASADY UDZIAŁU:

W wykładzie, który odbywa się na żywo można wziąć udział zdalnie korzystając z połączenia za pośrednictwem środowiska LYNC (instrukcja konfiguracji komputera).

Do zalogowania się do tzw. wirtualnej sali wykładowej potrzebny będzie login i hasło, które zostaną utworzone po zgłoszeniu chęci udziału w wybranym wykładzie.

W przypadku korzystania z tej formy zajęć przez szkoły rekomendujemy skonfigurowanie jednego komputera z projektorem w sali lekcyjnej tak, aby cała grupa/klasa mogła śledzić przebieg wykładu wraz z nauczycielem.

Poniżej proponujemy terminy wykładów w ramach cyklu Akademia programowania i baz danych. W przypadku grup powyżej 50 os. możliwe jest również zaplanowanie dodatkowych terminów wykładów dostosowanych do harmonogramu zajęć uczniów. W tym celu prosimy o kontakt z biurem projektu.

Harmonogram wykładów:

Lp. Prowadzący Temat Termin Zapisy
3 mgr inż. Andrzej Ptasznik Co się mieści w tabelce – czyli podstawy relacyjnych baz danych 21.11.2018,

Zapisy: kontakt@it-szkola.edu.pl

4 mgr inż. Andrzej Ptasznik Rozmowa z danymi – czyli podstawy języka SQL 21.11.2018,

Zapisy: kontakt@it-szkola.edu.pl

1 mgr inż. Andrzej Ptasznik Czary mary, hokus pokus – czyli podstawy programowania 17.10.2018,
Zrealizowany
2 mgr inż. Andrzej Ptasznik Jak opisać świat – czyli podstawy programowania obiektowego 17.10.2018,
Zrealizowany
1 mgr inż. Andrzej Ptasznik Podstawy programowania – konstrukcje sterujące i zmienne wtorek – 12.06.2018, godz 10.00-11.45 Zrealizowany
2 mgr inż. Andrzej Ptasznik Podstawy programowania obiektowego wtorek – 12.06.2018, godz12.00-13.45 Zrealizowany
3 mgr inż. Andrzej Ptasznik Rysowanie z Pythonem – wykresy i podstawy grafiki w języku Python wtorek – 05.06.2018, godz 10.00-11.45 Zrealizowany
4 mgr inż. Andrzej Ptasznik Świat w tabelach czyli podstawy relacyjnego modelu danych wtorek – 05.06.2018, godz 12.00-13.45 Zrealizowany
5 mgr inż. Andrzej Ptasznik Kto pyta nie błądzi - podstawy zapytań w języku SQL wtorek – 22.05.2018, godz. 10.00-11.45 Zrealizowany
6 mgr inż. Andrzej Ptasznik Więcej, szybciej, lepiej – zaawansowane zapytania w języku SQL wtorek – 22.05.2018, godz. 12.00-13.45 Zrealizowany
7 mgr inż. Andrzej Ptasznik Podstawy programowania obiektowego wtorek – 17.04.2018, godz. 10:00-11:45 Zrealizowany
8 mgr inż. Andrzej Ptasznik Rysowanie z Pythonem – wykresy i podstawy grafiki w języku Python wtorek – 17.04.2018, godz. 12:00-13:45 Zrealizowany
9 mgr inż. Andrzej Ptasznik Świat w tabelach czyli podstawy relacyjnego modelu danych wtorek – 27.02.2018, godz. 10:00-11:45 Zrealizowany
10 mgr inż. Andrzej Ptasznik Kto pyta nie błądzi - podstawy zapytań w języku SQL wtorek – 27.02.2018, godz. 12:00-13:45 Zrealizowany
11 mgr inż. Andrzej Ptasznik Jak poskromić węża … czyli podstawy języka Python Termin 1: poniedziałek – 20.11.2017, godz. 10:00-11:30 Zrealizowany
12 mgr inż. Andrzej Ptasznik Jak poskromić węża … czyli podstawy języka Python Termin 1: poniedziałek – 16.10.2017, godz. 10:00-11:30

Termin 2: wtorek – 17.10.2017, godz. 9.30-11.00

Drogi użytkowniku
Przechodząc do serwisu poprzez kliknięcie odnośnika „Zgadzam się” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych.

• pozwalają sprawdzić jak często odwiedzane są poszczególne strony serwisów - dane te wykorzystujemy do optymalizacji serwisów pod kątem odwiedzających;
  • umożliwiają rozpoznanie rodzaju Twojego urządzenia, dzięki czemu możemy lepiej dopasować sposób i format prezentowania treści oraz funkcjonalności serwisów;
  • poprawiają wydajność i efektywność serwisów dla korzystających.

Wykorzystywane narzędzia firm trzecich

• Google Inc.